FAQ

Dlaczego tworzymy tylko meble klasyczne?
Wzornictwo klasycznych mebli angielskich nawiązuje do najpiękniejszych form sztuki meblarskiej, wyróżnia je precyzja i kunszt wykonania.

Ponadczasowość – po tych meblach nie widać daty produkcji, tu nie ma sezonowej mody. Dobrze zaprojektowana i wykonana kuchnia angielska czy biblioteka w gabinecie, będzie cieszyła domowników jak i ich gości przez długie lata, wciąż będąc stylowym klasycznym meblem, nieprzemijająco modnym i pożądanym. Meble drewniane pięknie się starzeją.

Wytrzymałość – nikogo nie trzeba przekonywać, że deska drewniana dębowa czy olchowa to materiał nieporównywalnie trwalszy niż płyta wiórowa. A przecież meble przez lata funkcjonowania narażone są na różne działania. Biblioteka, klasyczna kuchnia czy romantyczne łóżko w sypialni powinno wyglądać idealnie przez długie lata. Dlatego my wybieramy naturalne materiały, odpowiednio dobrane gatunki drewna.

Ekologia i bezpieczeństwo – ponieważ stosujemy wyłącznie naturalne materiały do budowy oraz atestowane bejce i lakiery do ich wykończenia, tworzymy dla Państwa ekologiczne i przyjazne meble angielskie z drewna, pozbawione wszechobecnej chemii.

Elastyczność aranżacji – decydując się na meble klasyczne nie jesteśmy skazani na jeden kanon wnętrza. W parciu o takie zabudowy, możemy zrobić mieszkania o różnym charakterze. Od wnętrz pałacowych, przez klasyczną elegancję po tak modny ostatnio Manhattan Style czy Glamour. Możemy także dodać rzeźbione kwiaty, patyny czy postarzania wykończenia i przenieść się w świat Prowansji.

Wykonywane przez zespół stolarzy, którzy stosują sprawdzone metody produkcji klasycznych angielskich mebli oraz kochają materiał jakim jest naturalne drewno, pozwalają zachować ich piękno i unikalność na lata. Nasze meble angielskie budujemy od podstaw z litego drewna, w oparciu o tradycyjne rzemiosło oraz między innymi konstrukcję zwaną ramową, bardzo rzadko już spotykaną, gdyż wymaga znacznie większych nakładów pracy oraz precyzji i umiejętności.

Czy Wasze meble są drogie?
Artystyczna Manufaktura stawia na jakość, precyzję wykonania i najlepsze materiały.

Tworzone przez nas meble klasyczne, angielskie spełniają wymagania najbardziej wymagających klientów, łącząc tradycyjne rzemiosło z nowoczesnymi rozwiązaniami branży.  Otrzymacie Państwo produkt unikalny pod względem stylistycznym, trwały i śmiało możemy powiedzieć luksusowy.

Chcemy podkreślić, iż nasze realizacje są wykonane w całości z drewna. Obecnie bardzo dużo firm chce zrealizować jak największą ilość zamówień i aby to osiągnąć obniża jakość stosując materiały, które nie wymagają tak czasochłonnej i kosztownej obróbki. My nie chcemy iść tą drogą, u nas nie ma kompromisów. Jakość jest na pierwszym miejscu. Dlatego jesteśmy MANUFAKTURĄ i do każdego zamówienia podchodzimy z sercem i poświęcamy mu niezbędną ilość czasu. Oferujemy Państwu ekskluzywny produkt w najlepszej cenie.

Naszej oferty nie można porównać do wyrobów z płyt drewnopochodnych. Korpusy w naszych meblach są wykonane z płyty stolarskiej, pomalowanej na taki sam kolor jak fronty. Ostatnia warstwa na frontach i elementach widocznych jest nanoszona pędzlem pozostawiającym delikatną fakturę, aby podkreślić ich ręczne wykonanie. Każdy mebel może otrzymać wybrane przez Państwa wykończenie: kryjącą farbę w dowolnym kolorze RAL lub NCS, bejcę i lakier, woski.

Jak otrzymać wycenę?

Proponujemy 2 drogi prowadzące do wyceny Państwa mebli:

1) Przesłanie na nasz email meble@artystycznamanufaktura.pl planu pomieszczenia, szkicu ustawienia oraz jak najdokładniejszego opisu mebli, jakie pragną Państwo zakupić, co pozwoli wykonać nam wstępną wycenę bez wykonania projektu:

a) kuchnie – wielkość zlewu, zmywarki, płyty grzewczej, pieca, rodzaju okapu, ilość szuflad, zabudowa lodówki lub wolnostojąca.

b) biblioteki –  przeznaczenie mebla: książki, bibeloty, fronty odkryte, zamknięte, zamknięte oszklone, dolna część zamykana lub szuflady.

Jeśli zaakceptują Państwo wstępne warunki cenowe, a my przyjmiemy projekt do realizacji, przystąpimy do wykonania projektu (patrz punkt 2).

2) Spotkanie i pomiar z naszym projektantem.

Konsultacja taka zawiera porady z zakresu zaaranżowania wnętrza, sprecyzowanie plastyki i funkcjonalności przyszłych Państwa mebli. W czasie wizyty dokonywane są także niezbędne pomiary konieczne do wykonania wstępnego projektu oraz wyceny.

Koszt takiej wizyty wraz z przygotowaniem wstępnego projektu to 170zł w Warszawie i 270zł w miejscowościach podwarszawskich. Wyjazd na pomiar do innych miejscowości jest ustalany indywidualnie, działamy na terenie całej Europy. W przypadku podpisania umowy na wykonanie mebli, kwota za pomiar zostanie odjęta od ostatecznej ceny inwestycji.

Czas na wykonanie przez nas projektu to 7 dni, podczas których konsultujemy się z Państwem drogą elektroniczną oraz telefoniczną. Na drugim spotkaniu (bez dodatkowej opłaty) przedstawiamy Państwu kosztorys i omawiamy proponowane rozwiązania, tak aby meble spełniły wszystkie Państwa oczekiwania.
W każdym przypadku projekt powstaje z uwzględnieniem spersonalizowanych Państwa wymagań i stanowi efekt długotrwałej koncepcyjnej pracy naszego projektanta, dlatego do momentu podpisania Umowy i wpłaty zaliczki nie jest on Państwu wydawany. Pozostawiamy Państwu dokładne opisowe kalkulacje cenowe.

Po zatwierdzeniu projektu i umowy oraz wpłaceniu 40% wartości całkowitej inwestycji jako zaliczki, dokonujemy ostatecznego pomiaru technicznego pomieszczeń. Jeśli projekt wymagał zmian podłączeń elektrycznych oraz hydraulicznych ich wykonanie przed ustalonym terminem montażu leży pod stronie klienta. Również przed montażem należy dopłacić do 100% wartości zamówionych mebli.

Czas wyprodukowania Państwa wymarzonych mebli to 8-10 tygodni liczonych od wpłaty zaliczki.

UWAGA: Mając na uwadze normy bezpieczeństwa oraz wymogi gwarancyjne sprzętu montaż wykonywany przez Artystyczną Manufakturę nie obejmuje:

  • podłączeń elektrycznych
  • podłączeń hydraulicznych zmywarek, lodówek z kostkarkami, baterii i zlewu, pralek
  • podłączeń gazowych

Masz dodatkowe pytania? Jeśli tak skontaktuj się z nami.

ZapiszZapisz